Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi 6. ve son Yönlendirme Komitesi Toplantısı 22 Aralık 2016 tarihinde Ankara’da Yapıldı.

Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi 6. ve son Yönlendirme Komitesi Toplantısı Genel Müdürlüğümüz proje ekibi ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu,  T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi, T.C. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi, T.C. Sağlık Bakanlığı, T. Halk Sağlığı Kurumu, T.C. Adalet Bakanlığı, Türkiye Adalet Akademisi, Jandarma Genel Komutanlığı temsilcilerinin yanı sıra Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi yüklenici konsorsiyum üyeleri ve uzmanları  katılımıyla 22 Aralık 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.
 
 
Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi’nin son Yönlendirme Komitesi’nin açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Sayın Gülser USTAOĞLU, üç yıl boyunca yürütülen Proje kapsamında yakın temasta çalışılan paydaş kurumlara, sağladıkları katkıdan dolayı memnuniyetlerini belirterek Proje’nin üç yılının özeti ve yapılan çalışmalar ile ilgili yorumlarını paylaştı.
 
Daha sonra Proje ekip lideri Patricia Rosa GARCIA ve ilgili uzmanlar kendi sorumluluk alanlarında Proje süresince gerçekleştirilen faaliyetlerin kısa sunumlarını ve yapılan çalışmaların çarpan etkileri ile ilgili bilgilendirme yaptı.
 
Yönlendirme Komitesi’nin son bölümünde ise ; toplantıda bulunan paydaşlar Proje’yi ve etkilerini kendi kurumları açısından değerlendirerek yapılan çalışmaların önemini vurguladılar. AB Delegasyonu temsilcisi Figen TUNÇKANAT, Aile İçi Şiddetin Önlenmesi konusunda yapılan çalışmaların sürdürülebilirliğinin önemine vurgu yaptı.
Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Emniyet adına söz alan temsilciler ise proje kapsamında gerçekleştirilen eğitici eğitimleri sonucunda kendi kurumlarında düzenledikleri yaygınlaştırma eğitimleri hakkında bilgiler vererek Kurumlararası işbirliklerinin önemini bir kez daha değindiler.
 
Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi’nin teknik destek hizmetlerini sürdüren konsorsiyum üyeleri de üç yıl boyunca sürdürülen çalışmaların bundan sonra yapılacak projeler için de yararlı olabilecek bir bilgi birikimi oluşturduğunu belirterek tüm paydaşlara teşekkürlerini ilettiler.
 
Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi 6. ve son Yönlendirme Komitesi toplantısı aile fotoğrafı çekimi ile tamamlandı.


                                                                                                           
 


Sonraki Sayfa: Kadına Yönelik Şiddet İzleme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi.

Önceki Sayfa : Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi Bilgilendirme Toplantısı