Bakan Kaya, Hollanda'nın skandal tavrını BM'de anlatacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Hollanda'da yaşanan diplomatik skandalı yarın BM Genel Kurulu'nda yapacağı konuşmasında uluslararası kamuoyuna anlatacak.


Bakan Kaya, BM Kadının Statüsü Komisyonu 61. oturumu toplantılarına katılmak için bulunduğu New York'ta Hollanda'da maruz kaldığı skandal tavrı ikili görüşmelerle muhataplarına aktarıyor.


Bakan Kaya yarın BM Genel Kurulu'nda Kadının Statüsü Komisyonunun 61. oturumu bakanlar toplantısında katılımcılara hitap edecek.


Bir kadın bakan olarak Hollanda'da maruz kaldığı diplomatik skandalı anlatacak olan Bakan Kaya, yaşanan insan hakları ihlallerini ikili görüşmeler de dahil tüm diplomatik platformlarda dile getirecek.

 


Sonraki Sayfa: "Gayriinsani, gayriahlaki bir muameleyle karşı karşıya kaldık. Demokrasiden, ifade özgürlüğünden bahseden Hollanda'da gerçekten çok acı bir gece yaşadık"

Önceki Sayfa : ''Hollanda, demokrasinin temel değerlerini gözardı ederek, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir kadın bakanına, temsil ettiği ülkenin konsolosluğuna girme izni vermedi''